Překvapení - Kapitola 3.

25. září 2012 v 15:44 | InTheLife |  Poušť
Tak mám tady další kapitolu, snad nebudete zklamaní (teda ten kdo to vůbec čte). A vynasnažil jsem se, aby to bylo co nejvíc z pohledu dospělého muže.


Panebože, to je nádhera!" řekla Melissa překvapeně a zároveň uchváceně.

"Podívejte se sem na tenhle kousek, je to největší kousek, který tady zatím je. A navíc má tak překrásné barvy. Jak to může mít tak výrazné barvy, když ty ostatní jsou u sebe a mají jen vybledlé a smutné pozadí?" nemohla se udržet Melissa a komentovala dál ten kámen.

"Já si myslím, že to bude tím, že by taky nemusel do té sestavy těch ostatních kamenů vůbec patřit.Třeba je to jenom další úlomek nějakého dalšího exempláře, ne?" řekl jsem naprosto klidným hlasem, až se nad tím musela zamyslet i Melissa.

"Možná. Ale stejně je překrásný!" musela furt mluvit o tom stejným, ne-li o tom, jak vypadá. Co takhle se zaměřit taky trochu i na to, co by mohlo vlastě vytvářet ty její "barvy".

"Ty si prostě nedáš pokoj, viď, Melisso?" dodal jsem a začal na tom barevným kamenu pracovat. Měřil přes půl metru a byl víceméně plochý z obou stran .Položil jsem ho na svůj příruční stoleček a začal ho zkoumat podrobněji.Měl rysy, které trochu vypadaly vážně jako dílo malého kluka, který měl u sebe jen tužku a čtyři pastelky s barvami, který byly modrá, šedivá, žlutá a sytě oranžová, ale pak jsem objevil něco, co mě vyvedlo z míry. Došlo mi, co to má vlastně představovat. Věřte tomu nebo ne, ale byla to mapa. Mapa nakreslená na zploštělý vytesaný kámen.

"Podívejte se na to pořádně, už asi vím, co to má vyjadřovat. Vypadá to jako nějaká mapa!" řekl jsem s důrazem na slovo "mapa", aby si uvědomili, že jsem tím na sedmdesátpět procent přesvěčen.

"Když se na to líp podíváte, uvidíte, že to má smysl. Není to sice nějaká mapa, která by představovala mapu moře a v tom ostrůvek, na kterým je křížek jako je to v těch dětských pohátkách, ale my se zabýváme jen možnými fakty." Vysvětloval jsem jim, jak jsem na to přišel.

"Víš, že máš možná pravdu, Michaeli? Ona by to vážně mohla být mapa," potvrdila mi Melissa.

"Já v tom pořád žádnou mapu nevidím," řekl nevrle Eda.

"Ale Edo!" řekl jsem já a Melissa zároveň, jako kdyby jsme to nacvičovali řadu let. Ono to tak vlastně bylo. Když se s Melissou shodneme na nějakém možném řešení, Eda vždycky vydá tuhle větu z těch svých velkých úst. Takže vždy, když to řekne, tak ho já s Melissou napomeneme a vysvětlíme mu proč. Teď jsem byl na řadě s vysvětlováním já, protože jsem na to přišel.

"Podívej se sem, uvidíš malej, ale výraznej orientační bod!" vysvětloval jsem, ale Eda mě přerušil.

"Já nic nevidím!"

"Ježišmarja, prosím tebe, podívej se pořádně s těma tvýma hnědýma očima, jestli nic nevidíš, tak si vem lupu!" odsekl jsem na něj.

"No tak dobře, podívám se ještě jednou."

"Vidíš tady ten kousek modrý barvy, u toho hnědá a nad tím hned zelená?" řekl jsem jízlivým tónem.

"No jo, a co to má jako bejt? Počkej, myslím, že jsem na to přišel. Vypadá to jako nějaká palma, pod kterou je voda!"

"No správně a vidíš tam těch palem víc?"

"Jo, je jich tam dost. Mám je spočítat?

"Ježišmarja to už snad nemyslíš vážně? Samozdřejmě, že je nemáš počítat. Ale řekni mi, kde na poušti___koukni sem tady na tu dlouhou protáhlou žlutou barvu s hrbolkama,to je poušť. Tak kde na poušti je voda obklopená palmami, jak se tomu říká?" řekl jsem už trochu naštvaným tónem, aby si už uvědomil, že mě docela vytáčí.

"No přece oázy! To ví každej. No jóó, už to vidím a tady je takovej chlap, hele podívej, není ti nějak povědomej? Ty rysy, oblečení?" dodal pak tázavě Eda.

"Máš pravdu, Edo, to je ten stejnej muž jako na těch ostatních kamenech!?" odpověděla Melissa.

"Tak to by ten kámen přece jenom mohl nějak souviset s těmi ostatními, ne?" řekl jsem trochu šťastným tónem, protože jsem byl už rád, že se na něčem konečně schodnem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tigris Tigris | Web | 25. září 2012 v 16:42 | Reagovat

První myšlenky: Melissa je koza a Eda mentálně retardovaný. :D Být hlavním hrdinou, tak je tam na místě povraždím. :D
Tedy je fascinující, že jeden nález šutro-mapy jsi dokázal protáhnout na délku jedné kapitoly. :D
Hrubky jsou opravené (ale je možné, že jsem něco přehlédla), avšak musím Tě skutečně začít cvičit v gramatice.
- Slovo "vidět" se píše s měkkým i!
- Když napíšeš "výž" místo "víš", tak mi to vážně rve oči. :D
- Pozor na shodu přísudku s podmětem.
- Znáš druhý pád od oáza? Jsou to oázy a ne oázi. :D
- Často píšeš čárky tam, kde nejsou. Příklad: "Vypadá to,jako nějaká palma pod kterou je voda!?"
V prvním případě je psaní čárky zbytečné, není důvod proč to oddělovat (např. je také strkáš před "a", kam se dávají spíše ve výjimečných případech). Naopak před "pod kterou" se čárka píše, jedná se o větu vedlejší. :)
- Stále si dávej pozor na opakování, zkus víc používat různé opisy. :)
- "...podívej se pořádně s těma tvýma hnědýma očima..." - tohle je asi jen detail, ale mám vážné pochybnosti, že by to takhle někdo řekl. :D

To je zhruba vše, tak směle pokračuj dál! :)

2 inthelife inthelife | Web | 25. září 2012 v 20:21 | Reagovat

Já když píšu,(čárka)tak spíš se soustředím na text než na chyby no :D
měl bych to pak asppoň opravit ,ok diky za komentar vazne dik :D

3 Erin Erin | E-mail | Web | 6. října 2012 v 12:36 | Reagovat

Tigris to hned prvníma větama zabila... :-D :-D On není mentálně retardovaný, náhodou tihle zavalití chlápkové mají srdce na správném místě! :D
Tigris vše řekla za mě a ještě k tomu toho hodně přidala a já tě tu nebudu ubíjet dalším upozorňování. Ale tahle kapitola byla rozhodně lepší, než ta první. Jenom piš dál! :) Tím se zlepšíš a kdo ví, třeba ti někdy vyjde jak kniha sbírky básniček, ale i próza :)
Jsem dost zvědavá na to, kam ta mapa přesně vede, co se tam skrývá, jestli něco, na možnou akci a pouštní přestřelky... =)

4 inthelife inthelife | Web | 6. října 2012 v 16:46 | Reagovat

Dík :D :D :D snad bude ta dalsi este lepsi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama